דיור משלים בבת ים / דיור תומך בבת ים

דיור משלים בבת ים (הידוע גם כדיור מוגן בבת ים) הוא למעשה אחת הפריבילגיות הגדולות ביותר שיכולות להינתן לאדם מבוגר. מדובר בבית דירות לכל דבר ועניין, הכולל חדרים פרטיים לזוגות או לחלופין חדרים פרטיים לבודדים (בהתאם לצרכי הדייר, כמובן), מרכז קניות, חדר כושר, בריכה, ספריה, חוגים ופעילויות המתאימים לקשישים, ולמעשה כל אשר אדם מבוגר זקוק לו על מנת להמשיך ולחיות את חייו באופן אליו הוא התרגל.
בנוסף, כולל דיור משלים בבת ים טיפולים רפואיים אשר ניתנים על ידי רופאים ואחיות באופן עקבי ורציף ולהם זקוקים הקשישים. טיפולים אלו מוענקים במסגרת הדיור המשלים על מנת שהקשישים יוכלו להמשיך ולהחזיק בעצמאותם ובשגרת חייהם, על אף מצבם הרפואי.

דיור תומך בבת ים – כיצד זה התחיל ומה השינוי אותו הוא הביא עמו?

עד שנות ה 80 המאוחרות, קשישים אשר החלה הדרדרות כזו או אחרת במצבם הרפואי נאלצו לעבור להתגורר בבתי אבות, או במקרים חמורים יותר בבתי חולים סיעודיים.
הקמתם של בתי דיור מוגנים, תומכים ומשלימים החלה כאשר הבינו אנשים מסוימים כי גם קשישים, בדיוק כמו יתר בני האדם- זקוקים לעצמאותם, דבר שלדאבוננו נשלל מהם בחלקו, אם לא לחלוטין, במסגרת בתי אבות או בתי חולים סעודיים.
דיור תומך בבת ים מעניק לקשישים אשר חיים בין כותליו את האפשרות לנהל חיים עצמאיים רגילים לכל דבר ועניין: להשתתף בחוגים, ליהנות משלל פעילויות אחרות כמו שחייה, קריאה וכדומה, ובמקביל לקבל את הסיוע ואת התמיכה הרפואית בזמנים ובמקומות שבהם הם נזקקים לכך.
מדובר בדיור אשר קשישים רבים שמחים להיות חלק ממנו, דבר שלא ניתן לומר בפה מלא על האפשרויות האחרות אשר עומדות בפני אותם קשישים.

ההבדל בין דיור מוגן בבת ים ל- דיור תומך בבת ים

דיור מוגן בבת ים מעניק כמעט את אותם התנאים אשר מעניק דיור תומך בבת ים, כאשר ההבדל הוא בקהל היעד.
דיור מוגן הוא דיור המתאים לקשישים שאינם סיעודיים ואינם זקוקים לטיפולים עקביים, אשר במסגרתו קיימים אותם התנאים שקיימים בין היתר בדיור תומך, למעט הטיפולים הרפואיים: חדרים פרטיים ליחידים (או חדרים פרטיים לזוגות , שוב- בהתאם לצורך ולרצון), פעילויות אטרקטיביות, שירותי ניקיון, אבטחה, בריכה, מסעדה וכיוצא בזה.
חשוב לציין כי בית אבות בת ים כולל בתוכו מחלקה של דיור תומך, וזאת על מנת לאפשר לקשישים אשר חלה הרעה במצבם הבריאותי להישאר בבית הדיור אליו הם רגילים ובו הם מוכרים.

/ 5.

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שיתוף בנלינקאדין
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף ב email
שיתוף בבמייל
יצירת קשר

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הבתים שלנו

בית אור
בן יהודה 77, כפר סבא
רמת אור
מנחם יצחק 5, רמת גן

.

בית אור
בן יהודה 71, כפר סבא
מבטח אור
צוקרמן 14, גדרה

.

בית אור
הים 2, בת ים
ביתן אהרון

עקבו אחרינו

יצירת קשר

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן