סיעוד קשישים

שירותי סיעוד למטופלים במצבי סיעוד קשים הופכים לשכיחים יותר ויותר. שירותי סיעוד קשים כוללים מתן סיוע לאנשים עם דמנציה, אלצהיימר ומוגבלויות אחרות שאולי מתקשים לתקשר או לטפל בעצמם. שירותי סיעוד לחולים קשישים הופכים לנפוצים יותר ככל שהאוכלוסייה מתבגרת. אוכלוסיית הקשישים צפויה להכפיל את עצמה עד שנת 2050 וככל הנראה הביקוש לשירותים מסוג זה יגדל גם בעתיד. סיעוד הוא מקצוע שדורש כישורים, ידע, ניסיון וגם חמלה. כישורים אלו חשובים ביותר בפרט כשמדובר בשירותי סיעוד לחולים במצבים קשים.

מהם שירותי סיעוד קשים

שירותי סיעוד קשים הם שירותי סיעוד שניתנים לקשישים במצבים סיעודיים מורכבים אשר מתקשים לתקשר עם סביבתם ולטפל בעצמם. לשם כך יש צורך באחים ואחיות שיהיו צמודים אל החולה ויעניקו לו את הטיפול המסור לו הוא זקוק. זאת על מנת לבצע בדיקות שגרתיות, לאפשר מתן תרופות כסדרן, חבישות וסיוע בפעילויות שונות. שירותי סיעוד לחולים קשים נועדו בעיקר לאנשים בעלי מוגבלויות חמורות, קשישים וחולים כרוניים. שירותים אלו יכולים להתבצע בבתי חולים, במוסדות שיקומיים או בבית הפרטי.

יתרונות הטיפול בבית אבות סיעודי

כאמור, ניתן לטפל במצבים סיעודיים קשים ומורכבים גם בבית החולים וגם בבית הפרטי. אולם, לשתי האפשרויות הללו ישנם חסרונות בולטים. טיפול בבית הפרטי מצריך שכירת מטפל צמוד שיעבוד במשרה מלאה בטיפול בחולה. מצד שני בבית החולים, החולה עלול חלילה להיזנח עקב מחסור באחים ואחיות פנויים. לעומת זאת, לבית אבות סיעודי ישנם מספר יתרונות בולטים בהקשר זה:

  • טיפול מסור מידי מטפל צמוד – חולים קשים המטופלים בבתי אבות סיעודיים זוכים למטפל צמוד אשר דואג לכל צרכיהם במהלך שעות היום והלילה.
  • שמירה על כבודם של המטופלים – בבתי אבות סיעודיים מועסקים רק מטפלים מוסמכים ומנוסים אשר מיומנים בעבודה עם קשישים ויודעים איך לטפל ולסייע תוך שמירה על כבוד המטופל.
  • איכות חיים גבוהה – בתי אבות סיעודיים מאפשרים גם לחולים במצבים קשים ליהנות מאיכות חיים מספקת. בין היתר זוכים החולים לטיולים עם המטפל הסיעודי הצמוד וכן להשתתף בפעילויות הנערכות בבית האבות במידת האפשר.
  • חיי חברה עשירים – גם במקרים המצריכים שירותי סיעוד קשים, אין צורך לוותר לחלוטין על חיי חברה. בבתי אבות סיעודיים גם מטופלים במצב סיעודי קשה יכולים ליהנות מפעילויות חברתיות ולהשתתף במפגשים חברתיים.
  • תזונה בריאה ומגוונת – תזונה מאוזנת ועשירה היא הבסיס לחיים בריאים. עובדה זו נכונה שבעתיים כאשר מדובר בחולים קשים. בבית אבות סיעודי המטופלים יזכו לארוחות מגוונות ועשירות על בסיס יומי.

מדוע לבחור בבית אור

בית אור הינו בית אבות סיעודי המציע לדייריו, בנוסף על סך כל השירותים, גם דיור תומך משלים. דיור מסוג זה מאפשר לקשישים אשר זקוקים לתמיכה רפואית רבה יותר מאחרים ליהנות גם ממסגרת קהילתית ולהשתתף בפעילויות חברתיות עשירות המותאמות במיוחד עבורם. כמו כן, דיור תומך משלים גם מעניק לקשישים מסגרת תומכת אשר מסייעת להם בפעילויות יומיומיות יותר מאשר במקומות אחרים. כל זאת מבלי להתפשר על עצמאות המטופלים ותוך שמירה על כבודם. רשת בתי האבות של בית אור מפעילה מספר סניפים ברחבי הארץ – בגדרה, בת ים, רמת גן, כפר סבא וכן במושב ביתן אהרון. בכל הסניפים נהנים המטופלים מחדרי מגורים מודרניים, גדולים, מוארים וממוזגים. אז אם חיפשתם מקום שבאמת ידאג לכל צרכיהם של יקיריכם גם במצבם הסיעודי הקשה, הגעתם למקום הנכון. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם.

/ 5.

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שיתוף בנלינקאדין
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף ב email
שיתוף בבמייל
יצירת קשר

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הבתים שלנו

בית אור
בן יהודה 77, כפר סבא
רמת אור
מנחם יצחק 5, רמת גן

.

בית אור
בן יהודה 71, כפר סבא
מבטח אור
צוקרמן 14, גדרה

.

בית אור
הים 2, בת ים
ביתן אהרון

עקבו אחרינו

יצירת קשר

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן